Atrakcyjne miejscowości w Polsce

Lato już minęły. Przed nami jesień, pora kojarzona najczęściej z coraz bardzie ponurymi dniami i rozpoczęciem nauki i pracy. Dlaczego jednak nie szarpnąć się na krótki wyjazd wrześniową lub październikową porą? Przedstawiam kilka możliwości dla żyjących na południowym zachodzie Polski, bankowo wybierzecie sobie tutaj pomysł na wycieczkę.

Niziutkie Góry Stołowe atrakcje mają zadziwiająco wysokiej klasy. W tym południowym regionie coś dla siebie otrzymają zarazem górscy piechurzy, jak i entuzjaści zabytkowych konstrukcji. Tym pierwszym zalecam trasę na Szczeliniec, łagodnego masywu usianego malowniczymi skałkami.
kwatery w górach
Opracowanie: Jayphen
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Na jego zbocze najkorzystniej wspinać się od strony spokojnej, turystycznej wioski Radków. Jeśli znudzą wam się szlaki natury, poświęćcie dzień na odwiedzenie zabytków sakralnych w Wambierzycach i ponurej kaplicy ossuarium w Czermnej.

Niedaleko leży Kotlina Kłodzka, zabytki, które warto w niej obejrzeć to przede wszystkim potężna Twierdza Kłodzka i romantyczne pozostałości zamku w Czerwonym Strumieniu. Wędrując w okolicy nie można przegapić popularnego Karpacza. Aby to wszystko zwiedzić trzeba zatrzymać się na nocleg : pensjonaty Rzeczka Oprócz wjazdu wyciągiem na Kopę, powinniście poznać dokładnie Muzeum Zabawek. Karpacz dzięki niemu jest znany na całym świecie. Jeśli myślicie o przebywaniu w wyjątkowym, zbliżonym do alpejskiego mikroklimacie, weekend w Zieleńcu to pozycja obowiązkowa w trakcie październikowych dni.

Zanim opuścimy Dolny Śląsk, proponuję jeszcze wioskę Sucha, położoną blisko czeskiej i niemieckiej granicy. Jest tam stary Zamek Czocha, słynny z bycia sceną dla kilku produkcji filmowych.

Przenieśmy się teraz nieco na wschód, w rejon kopalni. Tam mocno polecam 2 punkty na jesienny weekend. Zespół klasztorny Rudy ujmie każdego fana zabytków religijnych. To wybudowane kilkaset lat temu okazałe opactwo Cystersów. Obligatoryjną pozycją jest Pszczyna, urocze miasteczko. Tam zobaczycie wspaniały rynek i Zamek Pszczyński. O ile twoje dziecko marzy, żeby odwiedzić zagrodę żubrów, Pszczyna daje tą wyjątkową możliwość poznania z bliska potomków tura. Województwo Śląskie to też miejsce, w którym wspaniale rozrasta się turystyka konna. Więcej na :http://www.gulliver.com.pl/gory/
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.