Urlop niedaleko Warszawy

Rozejrzyjcie się dookoła! Tak można zwrócić się do warszawiaków, którzy chętnie odwiedzają Podhale i Bałtyk, a obok jest przecież pełne atrakcji Mazowsze. A bez wątpienia jest tam co zobaczyć!
Opracowanie: krakow4u.pl
Niedaleko na zachód od Warszawy rozciąga się Kampinoski Park Narodowy, ogromny rezerwat przyrody. Chodząc po tamtejszych lasach, można podziwiać nietkniętą faunę i florę. Warto pojechać na cmentarz w Palmirach, leżących w centrum Puszczy, gdzie podczas II Wojny Światowej Niemcy rozstrzelali elitę naszego narodu. Istotnym punktem podróży powinna być też wizyta w Żelazowej Woli, miasta słynnego z narodzin Fryderyka Chopina. Jadąc dalej w kierunku zachodnim, dotrzemy do Płocka. Tu mieszczą się wyjątkowo ważne zabytki Mazowsza, w tym katedra, w której pochowani są książęta piastowscy. Zaleca się też wybranie się w rejon Zespółu Nadpilicznych parków Krajobrazowych, przez który malowniczo wije się Pilica oferująca spływy kajakowe Pilicą.

Może zainteresują ciebie także

Gdzie tego roku wyjechać na wypoczynek? Co może zaoferować Jantar? Dlaczego dobrze jest tam pojechać?

image - wakacje
Opracowanie: Piotr Drabik
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Marzą nam się wczasy nad polskim morzem? Myślimy do jakiej miejscowości w tym roku pojechać i ciężko jest podjąć decyzję. Wybór jest bardzo duży. Z pewnością wszystkich ładnych miejscowości nad polskim morzem nie mieliśmy okazji zobaczyć.


Na północy Mazowsza jest położonych kilka miejsc wartych zwiedzania. Nade wszystko Ostrołęka, główny ośrodek Kurpiów. Jest tu wysoko rozwinięta agroturystyka. Jeśli interesuje kogoś agroturystyka Mazowieckie słynne jest z gościnności miejscowych. Region znany jest też z festiwali i festynów, w czasie których podziwia się bliżej kurpiowską kulturę. Blisko leżą Opinogóra, w której jest muzeum Romantyzmu w starym zamku Krasińskich i Pułtusk, nazywany Wenecją Mazowsza.

Opracowanie: MOMKAY
Na południe od miasta stołecznego jest Radom, miasto wbrew pozorom ani trochę nie nudne. Do podziwiania jest tu kilka zabytkowych budowli, takich jak kościół św. Wacława czy stare ruiny Grodziska Piotrówka. Zwiedzając południowe Mazowsze, obowiązkowo należy odwiedzić Czarnolas Jana Kochanowskiego i zjawiskową Iłżę. W niej cyklicznie organizuje się turnieje rycerskie.

I na koniec kierunek wschodni. Tu znajdują się Siedlce, z pięknym Pałacem Ogińskich i wspaniałym parkiem miejskim. Zaraz obok trzeba zobaczyć Węgrów, gdzie zaciekawić wszystkich powinno słynne zwierciadło Twardowskiego, do podziwiania na zapleczu kościoła Wniebowzięcia NMP.
12-06-11 14:15:47
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.