8 alternatyw na wycieczkę po Polsce

Polska może się pochwalić znaczną liczbą atrakcji turystycznych, zlokalizowanych w rozmaitych miejscach. Będą to przykładowo ciekawe miejsca, które można znaleźć w małych miasteczkach i dużych miastach. Duże miasta nierzadko posiadają bardzo ciekawą historię, co ma odzwierciedlenie w bogactwie zabytków i innych pozostałości. Można je oglądać w pełnej okazałości, niestety w sporej liczbie przypadków zniszczenia wojenne w dużym stopniu zaszkodziły obiektom zabytkowym, w miastach takich jak przykładowo Warszawa.
Białystok nocą
Opracowanie: Jerzy Kociatkiewicz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jednak w najbardziej znaczących miastach Polski mimo to jest bardzo dużo atrakcji różnego typu. W zasadzie określenie „atrakcja” przez różnych ludzi rozumiane jest na rozmaite sposoby, bowiem każdy preferuje inny sposób spędzania wolnego czasu. Podczas gdy niektórzy szukają ciszy i wypoczynku na łonie natury, inni wolą zwiedzanie zatłoczonych i hałaśliwych dużych ośrodków. Niektóre okolice bardzo dobrze łączą w sobie te dwa typy. Jeżeli chodzi o rozmaite atrakcje i restauracje, Białystok (najnowszy wpis na majatek-howieny.pl) i inne średnie miasta mają się czym poszczycić.

Uzdrowiska

Może zainteresują ciebie także

Co skłania turystów do wypadów na odcinku Warszawa Monachium?

samolot
Opracowanie: Bernal Saborio
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dlaczego w ostatnich latach bardzo znacząco rozwinął się trend na wycieczki czarterem? Kwestia takowa jest oczywista. Jedną z przyczyn bywa bez wątpienia niedługi czas przelotu , a także komfort związany z luksusem, jaki duża część usługodawców przedstawia.


Ważną rolę w Polsce odgrywają rozmaite miejscowości o charakterze uzdrowiskowym. Na terenie kraju tego typu miejscowości jest sporo, a oferta lecznicza jest bardzo zróżnicowana. Jest to możliwe z uwagi na występowanie na terenie Polski dużej ilości różnego rodzaju elementów leczniczych. Zaliczają się do nich w dużej mierze wody termalne i mineralne. W miejscowościach takich jak Cieplice, Kudowa-Zdrój i dużo innych wykonuje się szeroką gamę zabiegów z wykorzystaniem wód leczniczych. Niekiedy zalecane jest także picie wody mineralnej z rozmaitych źródeł w celach zdrowotnych. Do miejscowości uzdrowiskowych nagminnie organizowane są wyjazdy sanatoryjne.

Zielone miasta

Jeżeli chodzi o duże miasta, częste problemy tam występujące są takie jak duże zatłoczenie i zawyżony poziom hałasu. Wielu ludzi mieszkających w takich miastach na co dzień w wolnym czasie wyrywa się z nich, kierując się w okolice znacznie bardziej spokojne. Występuje jednak jakaś liczba miast, które oprócz tego że są całkiem duże, to mają w sobie dużą liczbę miejsc, w których można wypocząć na łonie natury. Takie miejsca to przykładowo rozmaite parki i skwery, jak również wały, czasami nawet miejskie lasy. Jeżeli chodzi o atrakcje, Białystok, przykład: http://www.majatek-howieny.pl/atrakcje-bialystok-dzieci na przykład może się poszczycić bardzo wysokim odsetkiem terenów zielonych.
14-06-03 13:42:30
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.