Podlasie dla podróżnych. Co zwiedzać? Gdzie się rozerwać?

Czy podlaski Białystok jest takim miastem, które wśród krajowych podróżnych jest modne? Absolutnie nie! Jednakże w zasadzie stolica Podlasia to całkiem ciekawe miejsce, być może na terenie Białegostoku nie znajdzie się aż tylu zabytków co w choćby Gdańsku, lecz sugerowanie, że Białystok jest kompletnie do niczego jest niemądre.
park w Białymstoku
Opracowanie: Tony Bowden
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wiadoma sprawa: są bardziej urokliwe miejscowości, lecz atrakcje białystok (przeczytaj tutaj) są śliczne, przynajmniej sprawiające, iż nasz pobyt w mieście pewnie będziemy miło wspominali. Ostatnio na topie są żarty odnośnie Białegostoku, przede wszystkim mówiące o tym, że to nietypowe miasto, bardzo zatrzymane w rozwoju. Ależ spokojnie: to tylko stereotypowe dowcipy, trudno szukać w nich zbyt wiele sensu. Rzeczywistość jest taka, iż Białystok ostatnio nieźle się rozwija, również gospodarczo, chociaż w dalszym ciągu ciężko porównywać akurat pod względem gospodarki, rynku zawodowego, do Poznania czy Warszawy. Ale za to Białystok jest dużo spokojniejszy, powodujący, że wreszcie można odetchnąć. Chociaż to chyba jasne, iż Białystok to spore miasto, jedno z największych w naszym kraju, a więc czymś oczywistym jest to, że poszukujący błogiego spokoju muszą rozejrzeć się za poważniejszymi perypetiami. No dobrze, ale niby co takiego jest najfajniejszego w Białymstoku?

Może zainteresują ciebie także

W jaki sposób możemy podróżować po Polsce? Który środek transportu będzie odpowiedni na daną okazję?

Gdańsk
Opracowanie: MrSco
Już dawno przeminęły czasy, gdy ludzie omijali korzystanie z usług linii lotniczych szerokim łukiem, z powodu drogich biletów. Latało się w sytuacji, w jakiej nie było już innego wyjścia, czyli wtedy, kiedy dystans do pokonania był bardzo daleki. Nikt nie myślał o lataniu na bardzo bliskie odległości. Dziś się to już całkiem zmieniło i bez problemu można znaleźć w sieci dużo bardzo tanich biletów, również na loty krajowe. Ludzie z wielką chęcią korzystają z tego typu okazji planując urlop w Polsce. Jakie mamy możliwości transportu po kraju oraz, który będzie odpowiedni w jakich sytuacjach?


Sama architektura miasta jest interesująca, samych zabytków, no przynajmniej tych, które wielce pozytywnie się mogą wyróżnić za dużo raczej nie ma. Jednakowoż wycieczki szkolne białystok (-> sprawdź na majatek-howieny.pl), choć nie rozchodzi się tylko o grupy wycieczkowe z uczniami, tak czy siak mają dużo do zobaczenia. Szczególnie Pałac Branickich to ciekawe miejsce. Zapierający dech w piersiach pałac, który skrywa dużo niespodzianek. Należy także umieć docenić miejskie kościoły - rzymskokatolickie, lecz również te prawosławne...
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.