Miasto Cię męczy? Witaj w klubie!

Narzekasz na pracę w mieście, narzekasz ciągle na męczący hałas, na brak skupienia, na zerwane więzi z naturą i głowę pełną niepotrzebnych zgrzytów, krzyków i odgłosów? Skoro tak, wszystko wskazuje na to, iż cierpisz na przypadłość „antymiastową”, a to znaczy, iż po właściwym rozeznaniu i ostatecznym postawieniu diagnozy, należy Ci się mała kuracja – wyjazd za miasto.
Bądź moralny dla kręgosłupa
Opracowanie: Tempur
Zaczerpnięte z: Tempur
No tak, ponieważ jesteśmy tak bardzo miastowi, a to co poza miastem przyjęło się nazywać „wiochą”. Jednakże, każdy z nas wywodzi się ze wsi, a kiedy tylko pojawiają się wolne dni, to zaraz wyjazdy z miasta są zakorkowane, bo każdy z nas chce jak najprędzej oddalić się poza miasto. Nie jest to dziwne, przecież ileż możemy wytrzymać w wielkim ośrodku miejskim? Da się dzień po dniu pokonywać miejskie przeciwności, nie zastanawiać się nad nimi, bo tak naprawdę nie mamy na to czasu, ale kiedy tylko przyjdzie wolny czas – szykujemy się do ucieczki.

Może zainteresują ciebie także

Czas wolny z bliskimi w Bieszczadach.

widok na Bieszczady
Opracowanie: Andrzej Wójtowicz
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Hotel uzdrowiskowy położony w Bieszczadach to dobre miejsce, w którym można spędzać wczasy z całą familią, tym bardziej gdy należący do niej członkowie to miłośnicy górskich terenów. Istnieje okazja tam albowiem aktywnie spędzać wolne chwile, jak i oczekiwać na wiele atrakcji, których w czasie sezonu letniego nie zabraknie. Z tego powodu, gdy ktokolwiek woli wyprawy piesze w górskich terenach w większej mierze aniżeli wylegiwanie się na plaży, to powinien z tego typu sposobności urlopu zrobić użytek.


Skoro więc dopadł Cię stan „antymiastowy” szybko się pakuj i ruszaj przed siebie. Szukać długo nie musisz, w naszym kraju tuż obok wielkich miast są oazy spokoju i relaksu, nieskazitelnie czystego powietrza, nieskażonej przez przemysł natury, gdzie ludzie żyją bardziej komfortowo niż my, miastowi i zabiegani.

góry izerskie
Opracowanie: www.szklarskaporeba.pl
Zaczerpnięte z: www.szklarskaporeba.pl
Mieszkasz w stolicy Dolnego Śląska? Wybierz się w Sudety i Góry Izerskie - trasy rowerowe! Ileż tam atrakcji to głowa mała. Nie powinieneś tak naprawdę rzucać się na wszystko, co najbardziej oblegane i komercyjne, ponieważ przykładowo wejście na szczyt Śnieżki będzie zaludnione niczym rynek we Wrocławiu. Po prostu, ludzie nie szukają wyjątkowych i dzikich miejsc, jadą tam, gdzie jest coś znanego, gdzie czeka na nich obserwatorium na Śnieżce, przy którym cykną sobie fotkę i wrzucą na Fejsa. Nie rób tego, wysil się na oryginalność. Wybierz na przykład góry Izerskie i zachwyć się ich pięknem. Podziwiaj cudowne trasy rowerowe i szlaki piesze, podziwiaj naturę o każdej porze roku.
Wypoczynek na łonie natury w agroturystyce w Górach Izerskich naprawdę wpłynie na poprawę Twojego nastroju. Poczujesz się naprawdę bardziej szczęśliwy – zarówno w wymiarze fizycznym, jak i w wymiarze psychicznym. Intuicja podpowiada, że tak istotnie jest, jak zwykle ma rację, potwierdzają to również naukowcy. Ich badania potwierdzają, że miejskie krajobrazy, miejskie życie powodują w nas zdenerwowanie i nerwowe napięcie, zaś zieleń, natura wyzwalają substancję, które zbawiennie wpływają na nasze lepsze samopoczucie i większą chęć do życia.

Więcej noclegów http://www.szostaki.pl.
14-09-18 11:14:41
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.