W poszukiwaniu przygody

Każdego roku wielu Polaków snuje rozważania, w jakie miejsce wybrać się na wakacje, by były naprawdę udane. Cóż, moda oraz bezproblemowość znalezienia ofert dotyczących zagranicznych urlopów sprawiły, że wiele osób zaniechało planów urlopowych spędzonych w Polsce. A przecież możemy pochwalić się tyloma niesamowitymi, ciekawymi zakątkami.


saperki
Opracowanie: Matt Matches
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Mało tego, wakacje w Polsce mogą nam dać o wiele więcej ciekawych wspomnień, zabawnych i wzruszających momentów i atrakcji niż te poza granicami kraju. Czy nie warto czasem nieco zboczyć z utartych ścieżek luksusów i wygód i postawić na prawdziwą przygodę? Takim planem na udane wakacje może być spływ kajakowy połączony z biwakowaniem. To wielka i świetna zabawa albowiem przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Miejsce noclegowe? Zależy od wyobraźni i finansów. Każdego dnia należy spakować ekwipunek, wpakować plecaki w kajaki by dalej płynąć w nowe miejsce.

Dla tych, którzy w dzieciństwie jeździli na obozy harcerskie biwakowanie pod namiotem to nic nowego. Dla niedoświadczonych amatorów przygód, sporządzenie listy potrzebnych rzeczy to oczywistość. Najważniejszy oczywiście jest namiot. Namiastką łóżka okazują się być materace oraz karimaty. Dobrze gdy są jak najgrubsze, wszak zależy nam na komfortowym śnie. Potrzebne są również śpiwory których grubość zależna jest od pogody. Jeżeli planujemy na biwaku przygotowywać posiłki przyda się zestaw garnków turystycznych, sztućce i kubki. Zamiast kubków bardziej odpowiednia jest manierka – bez niej ani rusz. Manierki, za pomocą pokrowców możemy przyczepić do pasa z tego względu jest znakomita dla miłośników survivalu i turystyki.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.