W jaki sposób możemy podróżować po Polsce? Który środek transportu będzie odpowiedni na daną okazję?

Już dawno minęły czasy, gdy ludzie omijali korzystanie z usług linii lotniczych kiedy tylko mogli, z powodu bardzo wysokich cen biletów. Latało się w sytuacji, w której nie było już innego wyjścia, czyli wtedy, kiedy dystans do pokonania był bardzo daleki. Nikt nie myślał by latać na całkiem bliskie odległości. Dzisiaj się to już na szczęście zmieniło oraz bez problemu możemy znaleźć w sieci sporo bardzo tanich biletów, również na loty po kraju. Ludzie chętnie korzystają z tego typu okazji planując urlop w Polsce. Jakie mamy możliwości transportu w naszym kraju oraz, jaki będzie odpowiedni w jakich sytuacjach?
Samolot jest jedną z opcji. Sprawdza się świetnie, gdy jedziemy na wypoczynek do dużego miasta. Jak mamy taki wyjazd w planach, to na przykład tanie bilety lotnicze (odkryj stronę) Gdańsk Kraków można znaleźć bez problemu. Sporo ludzi na pewno z przyjemnością zwiedzi to piękne, historyczne miasto z niesamowitym klimatem i sporą ilością zabytków. Natomiast coraz częściej zdarza się, że ludzie decydują się na lot z południa Polski nad morze do Gdańska, chcąc oszczędzić sobie kilku godzin jazdy samochodem (czytaj ). Może się też okazać, że gdy lecimy we dwójkę i znajdziemy tanie loty, to koszty transportu będą mniejsze niż innym środkiem lokomocji. Tego typu okazje też się zdarzają, z tego powodu warto sprawdzać oferty w sieci.
Kraków
Opracowanie: Radomir Cernoch
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Może zainteresują ciebie także

Podlasie dla podróżnych. Co zwiedzać? Gdzie się rozerwać?

Białystok nocą
Opracowanie: Cezary Borysiuk
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Czy podlaski Białystok jest miastem, które wśród krajowych turystów jest popularne? Absolutnie nie! Jednak zasadniczo stolica podlaskiego to naprawdę ciekawe miejsce, może na obszarze Białegostoku nie ma tylu fajnych miejsc co w choćby Gdańsku, lecz sugerowanie, że Białystok jest najzupełniej do niczego jest niemądre.


Po tym, jak w w naszym kraju pojawiły się szybkie pociągi, jakie są w stanie rozwijać prędkość do ponad stu kilometrów na godzinę, czas dojazdu w niektóre miejsca ogromnie się skrócił. Jednak ilość połączeń nie jest jeszcze tak duża, aby można było dojechać tego typu pociągami wszędzie. Z pewnością najwięcej z nich zatrzymuje się w stolicy. Z tego powodu jeśli ktoś planuje aktywne zwiedzanie Warszawy, to powinien jak najbardziej skorzystać z tej opcji. Sporym plusem jest to, że pociąg tego typu staje w centrum, dlatego nie musimy martwić się długim dojazdem z lotniska do naszego miejsca noclegowego, tak jak w przypadku lotu samolotem.

Gdańsk
Opracowanie: zeesenboot
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Od paru lat popularni są tani przewoźnicy oferujący przewozy dużymi, rejsowymi autobusami. Połączeń z dużymi jak i mniejszymi miastami jest całkiem sporo, więc tym środkiem transportu dotrzemy w wiele miejsc. Cena na pewno jest atrakcyjna, natomiast czas przejazdu jest większy. Natomiast często komfort jazdy jest bardzo dobry i możemy spędzić wygodnie czas na dużych, rozkładających się fotelach, mając dostęp do bezprzewodowego internetu. Dlatego droga, jaką mamy do pokonania może minąć niepostrzeżenie. Nie jest to natomiast opcja dobra dla dzieci, które muszą siedzieć całą drogę na swoim miejscu. W pociągu albo samolocie mogą sobie choć chwilę pochodzić pomiędzy siedzeniami.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.