Co będzie niezbędne w górach w czasie survivalowego wyjścia? O jakich elementach koniecznie warto pamiętać?

Jeżeli mamy w planach survival w górach warto się właściwie przygotować. Survival to nie wyjście na grzyby, tutaj liczy się każdy szczegół, dzięki któremu nasza przygoda będzie jak najbardziej udana. Mamy bardzo dużo niezbędnych aspektów tego typu przygotowania, faktycznie jednak kompletne ubranie jest tutaj najbardziej ważne.
Po pierwsze buty, które są najbardziej ważnym elementem wyposażenia każdego survivalowca. Muszą być wygodne oraz solidne. Powinny sięgać za kostkę, ażeby ochronić ją przed skręceniem. Głupim pomysłem będą więc trampki. Tego rodzaju buty muszą być najlepiej dopasowane, co oznacza, iż noga nie powinna się w nich poruszać nawet o jeden milimetr.

Może zainteresują ciebie także

Wyjazdy tylko dla ciekawych świata

wyprawy turystyczne
Opracowanie: Scrubhiker (USCdyer)
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Niektórzy nie mają z tym problemu. Idą do biura podróży, wertują katalog, rozmawiają z pracownikiem takiego punktu obsługi klienta, zapytują o all inclusive i inne ulepszenia, a następnie udają się do ciepłych krajów. Co innego niespokojne duchy, ci, którym nie podoba się przygotowana dla nich wycieczka.


Tak samo niezbędne jest zabranie ciepłego ubrania, ponieważ w innym razie można doprowadzić do wyziębienia organizmu. Nie chodzi tu jednakże o zabranie swetrów, które będą tylko zajmować za dużo miejsca w plecaku, warto zakupić odpowiednią odzież w sklepie turystycznym. Warto pamiętać także o nożu, może okazać się niezbędny w wielu sytuacjach. Nie chodzi oczywiście tylko o 'ratowanie' swojego życia, ale np. ucięcie gałęzi.

survival
Opracowanie: http://www.sxc.hu
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Dość często można o tym zapomnieć, ale bardzo ważna jest czapka. Najkorzystniej mieć ciepłą na chłodne dni, jak i czapkę, jaka ochrania przed słońcem. Można także wybrać chustę, która w razie czego będzie służyła jako ręcznik do podtrzymywania, na przykład złamanej ręki. Następną rzeczą, o jakiem jesteśmy w stanie zapomnieć są skarpetki. I tak samo jak w przypadku czapki, oprócz bardziej cienkich skarpet powinniśmy wziąć ze sobą dwie pary grubych skarpet.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.