Wypad w Beskid Śląski jako doskonała alternatywa w stosunku do zakątków tak popularnych jak Karkonosze

Wisła byłaby pewnie mało wyróżniającą się miejscowością jakich wiele nie tylko w Beskidzie Śląskim, ale i w całym paśmie górskim, gdyby nie słynny skoczek narciarski, który rozsławił na kontynentach to właśnie miasto. Rzecz oczywiście o legendarnej już postaci, czyli o Adamie Małyszu. A do Wisły przybywają nie tylko fani rzeczonego skoczka i skoków narciarskich, ale również turyści, którzy nie cierpią wysokogórskich wspinaczek na szczyty Tatr.


Przekonajmy się, dlaczego warto pojechać na wczasy właśnie w Beskid Śląski i czy rzeczywiście oferta tego regionu może być konkurencyjna jak ta z pozostałych obszarów kraju.
Beskid niski
Opracowanie: Szymon Nitka
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jednym z niepodważalnych argumentów przemawiającym za tym obszarem jest fakt, że urlopowiczów jest znacząco mniej niż w wysokich Tatrach. Wyjątkiem może być sezon skoków narciarskich, gdy do Wisły oraz Szczyrku przybywają fani sportów zimowych z całego kraju, a nawet kontynentu. O zarezerwowaniu miejsc noclegowych należy pomyśleć odpowiednio wcześniej, bo późniejsze uporczywe wklepywanie w wyszukiwarkę wyrazów Wisła noclegi nie przyniesie już żadnych rezultatów - zobacz na http://www.ruszajwpolske.pl/miasta/wisla/noclegi/59,index.html.

A zimową porą na campingu spać raczej się nie da.
W Beskidy, na przekór masowej modzie, można wyjechać na wiosnę, czyli przykładowo w maju, kiedy przyroda już na dobre rozbudziła się z zimowego snu. Powietrze ma w tym czasie niepowtarzalny aromat, który pozostaje całkowicie niewyczuwalny w dużej aglomeracji. Aby odnaleźć kwaterunek na tym terenie, wystarczy użyć sformułowania Szczyrk noclegi i wybrać dla siebie odpowiednie miejsce. A jest z czego wybierać. Dla bogatszych obywateli zarezerwowane są drogie apartamenty w kompleksach hotelowych - http://www.ruszajwpolske.pl/miasta/szczyrk/noclegi/138,index.html. A ci mniej bogaci wycieczkowicze znajdą nocleg w licznych zajazdach.

Taki wyjazd można rekomendować wszystkim tym, którzy czują się zmęczeni całodzienną pracą i od od pierwszego stycznia nie wzięli ani jednego dnia wolnego.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.