Które miejsca na świecie są ciekawe?

Na samym początku zwróćmy uwagę na Turcję - to ten kraj, który jest pełen kontrastów. Zwłaszcza ostatnio są one bardziej zauważalne: głównie z tego powodu, że Turcja bardzo szybko rozwija się gospodarczo, ale przy tym jest coraz bardziej konserwatywnym społeczeństwem. Nieco to niecodzienne, lecz nie możemy zapominać, iż Turcja przez lata była świeckim krajem, liberalnym pod względem obyczajowym. Niech w takim razie interesują nas mapy turcja- Istanbul, najpotężniejsze miasto na terenie Turcji to wyłącznie miły początek. Pysznego kebaba!

Turcja
Opracowanie: Grzegorz Jereczek
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Następny na liście będzie polski Wałbrzych - jeżeli ktoś oglądał film o nazwie Komornik, zapewne nie ma zbytnio dobrego zdania o owym mieście. Jednakże zakup mapy walbrzych, później dokładne wyeksplorowanie bądź co bądź dużego miasta tak jakby sprawi, że choć zapewne dostrzeżemy sporo patologii i turpizmu, to jednakże dojdziemy do wniosku, iż nie jest w Wałbrzychu tak kiepsko. No a poza tym, kiedy będziemy zwiedzali Wałbrzych po prostu nie powinniśmy nie zajść do niezwykłego zamku, jednego z najsolidniej zachowanych w Polsce.

Jeżeli jesteśmy akurat przy nieco deprecjonowanych miastach w Polsce, napiszmy nieco na temat Warszawy. Niektórzy ludzie mówią, że stolica Polski jest brzydka, zanieczyszczona, etc. Inni zwykli się wyrażać trochę pochlebniej, czyli mówią, iż Wawa jest całkiem urokliwa, ale wyłącznie miejscami. Jednakże kupno - trzeba przypomnieć, że Warszawa to nie tylko śródmieście, jest w stanie znacznie odmienić nasze postrzeganie. Być może odkryjemy prawdziwą Warszawę! Naprawdę nasza stolica nie jest nieinteresująca. To trochę kontrowersyjne miasto, wiele stereotypów o niej powstało...

Na sam koniec oczywistość - Italia to oszałamiający kraj, który niemal wszystkim jest w stanie się podobać. W tylko jednym regionie Włoch znaleźć można tak dużo pięknych atrakcji turystycznych, że najzwyczajniej w świecie dojdziemy do takiego wniosku, iż zapewne życia nie starczy na to by zobaczyć to wszystko co najpiękniejsze we Włoszech. A więc powinny nas interesować , to fakt, ale skupiajmy się bardziej na regionach geograficznych. Sardynia bądź Wenecja Euganejska są piorunujące.


Może zainteresują ciebie także

Co warto zobaczyć w Turcji?

Mnóstwo ludzi rozważa, jakie miejsca są świetne na wakacje, jakie byłyby satysfakcjonujące niezależnie od pory roku. Znakomitą okazją dla mnóstwa spragnionych wrażeń podróżników jest podróż do tych krajów, w których da się liczyć na interesujące atrakcje poprzez cały rok oraz na znakomitą pogodę.
14-09-05 10:44:05
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.