Wyprawa po najciekawszych polskich miastach

Nie brakuje zachwytów nad Pragą, marzymy o Londynie, a nie mamy pojęcia, co zobaczymy u nas. Oczywiście zapominamy, że mieszkamy w jednym z najpiękniejszych miejsc – jeżeli nie na świecie, to bez wątpienia w Europie.

Plan wycieczki po kraju nad Wisłą trzeba dokładnie przemyśleć, z tego powodu start warto uzależnić od miejsca zamieszkania, czyli początku wyjazdu. Gdy przyjmiemy, ze start to Wrocław, łatwo udać się na wycieczkę po południu kraju. Cel: Kraków.

Może zainteresują ciebie także

Wycieczka do Ziemi Świętej to na pewno doświadczenie niezapomniane.

wakacje
Opracowanie: Alden Cornell
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Oddzielnie, czy ktokolwiek kieruje się w to miejscena pielgrzymkę, albo być może tylko i wyłącznie z powodów związanych z turystyką. Dla obu tych grup bowiem miejsce to ma sporo do przekazania. Z tego powodu, słusznie będzie, jeśli przygotowujemy się do tej wycieczki precyzyjnie. Chociażby, warto zdecydować, czy chcemy jechać na własną rękę, bądź też może mamy chęć wyjechać na tę wycieczkę z wybranym biurem podróży.


Srebrna Góra

Zamiast wybierać znanych szlaków i stracić piękne widoki, wybierając autostradę, lepiej zaplanować trasę do grodu Kraka zupełnie inaczej i w pewnym sensie na około. To najlepszy sposób, by zobaczyć nieznane i piękne miasta. Z Wrocławia warto więc pojechać prosto do Srebrnej Góry – to mniej więcej 70 km, ale wrażenia są gwarantowane. Najlepiej zaplanować swoją wycieczkę o świcie, by móc poświęcić więcej czasu w pięknej twierdzy. To jeden z popularniejszych militarnych obiektów, bardzo dobrze zachowany. XVIII-wieczna twierdza strzegła wstępu do Kotliny Kłodzkiej. Fortecę najlepiej zwiedzać bez pośpiechu – wszystko zależy od czasu.
noclegi koło Wrocławia
Opracowanie: Pałac Brzezina
Zaczerpnięte z: http://www.palacbrzezina.pl/
Beskidy i Bielsko-Biała Prawie wszyscy znają to miasto, jednak niewiele osób je zwiedziło. Po aktywnym dniu w srebrnogórskich fortach, warto przenocować, rezerwując hotel Bielsko-Biała to szczęśliwie z tych miast, które może zachęcić cenami turystów. To rewelacyjny postój, żeby bezstresowo zwiedzić Pogórze Śląskie, gdzie nie brakuje zielonych, spokojnych zakątków, a również chociażby Beskid Śląski. Można po prostu kupić mapę i pójść na długi spacer.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.