Czy warto udać się do Gdańska lub Wrocławia?

Wrocław
Zaczerpnięte z: www.morguefile.com
Istnieje dużo miejsc w Polsce, które warte są zobaczenia. Duże miasta mają swój charakterystyczny urok. Poza pierwszymi propozycjami, jakie są zazwyczaj wymieniane, czyli Warszawą i Krakowem, jest także dużo innych, wartych zobaczenia miejscowości. Ich walory wynikają z różnych czynników. Może to być bogactwo zabytków architektury czy sztuki, piękne widoki, czy też szczególne położenie miasta. W każdym mieście są piękne miejsca, znane tylko niektórym mieszkańcom i warte odkrycia. Do takich miejsc niewątpliwie zalicza się Wrocław i Gdańsk. Ich czynnikiem wspólnym z całą pewnością jest to, że posiadają bardzo duży dostęp do wody, pomimo że jej źródła są inne.

Może zainteresują ciebie także

W którym miejscu znajdę najlepsze miejsce na nocleg w Olsztynie?

Olsztyn
Opracowanie: Jolanta Okuniewska
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Kiedy wybieramy się do jakiego miasta, to często posiadamy obawy, czy to miejsce faktycznie będzie w porządku. I nie chodzi tu jedynie o miejscowość, która okazuje się celem naszego podróżowania, a raczej o hotel, w którym przyjdzie nam przenocować. Na szczęście obecnie możemy włączyć komputer i tam zobaczyć, co faktycznie nas czeka.


Wrocław

Gdańsk
Opracowanie: MrSco
Wrocław nie bez przyczyny nazywamy jest „miastem stu mostów”. Zlokalizowany jest nad rzeką Odrą, która posiada wiele odnóg. Z tego powodu w niemal każdym miejscu Wrocławia znajduje się dostęp do wody, a co za tym idzie – most. Mosty we Wrocławiu nierzadko zachwycają swym pięknem. Do najpopularniejszych zaliczyć można Most Grunwaldzki, który jest pięknym przykładem mostu wiszącego. Ciekawym punktem jest Most Tumski, który od kilku lat znany jest z tego, że zakochane pary zostawiają na jego balustradach kłódki ze swoimi imionami. W mieście jest dużo punktów, gdzie można się zatrzymać. „Hotel we Wrocławiu” to hasło, na które można otrzymać naprawdę wiele wyników. Oferta hoteli we Wrocławiu jest zróżnicowana pod względem cen i warunków, więc każdy odwiedzający znajdzie tam coś optymalnego. W mieście znajduje się także spora liczba parków, tworzących razem spory obszar terenów zielonych, służących wypoczynkowi. Gdańsk

Gdańsk jest szóstym co do powierzchni miastem w Polsce. Jego niewątpliwą zaletą jest lokalizacja. Położony jest bowiem nad Morzem Bałtyckim. Słynie głównie z tego, że posiada port. Zaliczany jest także do listy najstarszych miejscowości w Polsce. Z tego powodu jego stare miasto jest niezwykle atrakcyjnym punktem do zobaczenia. Tak samo jak we Wrocławiu, sporą część miejscowości stanowią tereny zielone w postaci licznych parków. Hotel w Gdańsku także nie stanowi ciężkiego do odnalezienia celu. W Gdańsku i jego okolicy znajdują się setki miejsc, oferujących noclegi turystom. Niezwykle ważnym miejscem pod względem historycznym jest Westerplatte, półwysep będący miejscem wybuchu II wojny światowej.
Opracowanie: A.T.
13-03-13 13:21:21
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.