Gdzie najlepiej na urlop?

Jeśli pragniemy wyjechać na urlop warto z wyprzedzeniem zabrać się do organizowania urlopu. Przede wszystkim podejmijmy decyzję czy chcemy zorganizować sobie wypoczynek we własnym zakresie, czy może skorzystać z usług biura podróży. Naturalnie biuro podróży jest dużo bardziej wygodnym wyjściem, bo nie musimy zajmować się organizowaniem transportu na miejsce, zabukowaniem miejsca w hotelu itp. Biuro zrobi to dla nas. Jest duża konkurencja na rynku turystycznym i łatwo znaleźć tanie biuro podróży. Wystarczy porównać ogłoszenia w internecie.

Czas na urlop
Pamiętajmy, by było to biuro, które działa długo na rynku i ma wielu zadowolonych klientów. często mówi się o upadających biurach, ale nie zamartwiajmy się na zapas. Zapamiętajmy tylko, że biuro oferujące bardzo niskie ceny nie zawsze będzie dobrym i przeczytajmy z uwagą umowy, a nic nam nie grozi. Druga kwestia – dokąd jedziemy? I jaka forma spędzania czasu nas interesuje. Czy wystarczą nam tylko śniadania czy może opcja all inclusive? Czy chcemy zrobić rezerwację z wyprzedzeniem, czy może skusimy się na wakacje last minute? Gdy już odpowiemy sobie na te pytania powinniśmy zacząć poszukiwania. Najprościej przez internet.

„Maroko wakacje” – to przykład hasła przy pomocy którego możemy poszukiwać ofert. Jest dość ogólne zatem są spore szanse, że znajdziemy ich całe mnóstwo, we wszystkich możliwych wariantach i kombinacjach. jeśli możemy doprecyzować hasło, to wyniki oczywiście będą bardziej dopasowane. Na przykład jeżeli wpiszemy „last minute Kreta all inclusive” w wyszukiwarce nie znajdziemy ofert z wylotem we wrześniu, ani z częściowym tylko wyżywieniem. W ten sposób z pewnością prościej wyszukać coś konkretnego, ale nie decydujmy się na pierwszą ofertę, która nam się spodoba. Lepiej w spokoju porównać kilka i dopiero wówczas dokonać rezerwacji.

Pamiętajmy też, że cena nie jest głównym kryterium. Sprawdźmy także standard hotelu, odległość od morza czy plac zabaw dla maluchów. To wszystko ma wielkie znaczenie. Jeżeli idzie o wyspy greckie wczasy tam są stosunkowo niedrogie, a hotele mają w ofercie wiele dodatkowych atrakcji, jak choćby wycieczki, imprezy taneczne czy degustacje win. grecja to bardzo popularny od jakiegoś czasu kierunek wakacyjnych wyjazdów polaków. Wyspy żyją z turystów. Właściciele hoteli, tawern i statków robią wszystko by dopieścić swoich gości. A że kryzys dał się wszystkim we znaki, wczasy w Grecji są obecnie bardzo tanie.

Innym chętnie wybieranym kierunkiem wypraw wakacyjnych są Wyspy Kanaryjskie. Jeżeli naszym celem są tanie wczasy Kanary będą dobrym kierunkiem. Poszukajmy odpowiedniej oferty na stronach biura podróży. Jeśli możemy z dnia na dzień dostać urlop i wyjechać warto poszukać ofert last minute. Gdy wyszukamy hasło „Gran Canaria wycieczki 2012” z pewnością znajdziemy jakąś ciekawą ofertę.
Zaczerpnięte z: last-minute-wczasy.pl
Opracowanie: Łukasz Swiątek
12-08-02 11:07:13
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.