Strój w góry – a więc jak się ubrać aby czuć się komfortowo

planując wypad w góry, za każdym razem przykładajmy sporą uwagę do faktu, w co się ubrać. Ubranie w dużej mierze pozwala czuć się wygodnie w przeróżnych okolicznościach, a w krańcowych sytuacjach może zadecydować o naszym przeżyciu, stąd warto zastanowić się nad własnym okryciem.


Gdy wynajmiemy góralskie domki Szczawnica, przypuszczalnie czeka nas nie jedna górska wycieczka.


sprawdź pełną propozycję pod adresem
Opracowanie: Sludge G
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


Prawidłowo dobrana odzież sprawi iż utrzymamy stosowną temperaturę oraz suchość skóry, do tego będzie ona ochraniała przed otarciami i da nam swobodę ruchu. Aura w górach jest dość labilna, w związku z tym najlepszym sposobem ubierania, będzie tzw. system na cebulę. Wkładanie wielu warstw okryć pozwala nam całkiem szybko dostroić się do środowiska pod względem dominujących warunków pogodowych - szlaki turystyczne w Pieninach. Planując nasz ubiór możemy przyjąć dość prosty wzór warstw: odzież spodnia oddychająca, warstewka utrzymująca temperaturę, warstewka chroniąca przed wiatrem jak też opadami.


Może zainteresują ciebie także

Dlaczego powinniśmy robić sobie przerwę od codziennej pracy? Czemu jest to tak bardzo istotne?

miasteczko
Opracowanie: Daniel X. O'Neil
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Każdy powinien co pewien czas przyhamować z obowiązkami i odpocząć. Najbardziej korzystne są do tego weekendy, choćby jeden dzień, przykładowo wolna niedziela jest w stanie zdziałać cuda.


Pierwsza warstewka to nic innego jak transporter wilgoci. Bielizna termoaktywna, bowiem właśnie o niej mowa, dzięki właściwościom hydrofobowym utrzymuje w suchości naszą skórę, co oddziałuje pozytywnie na ciepłotę naszego organizmu. Wilgotność w kontakcie z naszym ciałem potrafi doprowadzić do wychłodzenia, dlatego zawsze warto troszczyć się o suchą warstwę przylegającą do skóry. Wyposażając w bieliznę warto zwracać uwagę z jakich dzianin jest uszyta.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.