Urokliwe polskie miaseczka

Ząbkowice Śląskie, Dolny Śląsk
Opracowanie: ZnaneNieznane.pl
Zaczerpnięte z: ZnaneNieznane.pl
O udanym urlopie rozmarzamy się przez cały rok. Przecież należy nam się zasłużony odpoczynek. A sezon wypoczynkowy za pasem. Foldery biur podróży pełne są znakomitych obrazków zagranicznych kurortów. Zanim znowu zdecydujemy się na wypoczynek za granicą, pomyślmy o naszym kraju. Może nie ma potrzeby wyjeżdżać aż tak daleko, by zasłużenie spędzić czas?

Pozazdrościliśmy Włochom ich urokliwych miast, pełnych wąskich uliczek, głośnych i pełnych wigoru! A tymczasem w Polsce jest dużo takich miejsc. Choć burzliwe czasy konfliktów zniszczyły całkowicie znaczną ilość polskich miast, to jednak jest, co zobaczyć i czym się chwalić. Wystarczy się spokojnie rozglądnąć. Okazuje się, że wspaniałe miejsca są tuż obok nas. Planując letnie wędrówki, pokręćmy się po najbliższej okolicy- z pewnością niedaleko jest zamaskowana autentyczna perełka.

Oświetlenie ciągu komunikacyjnego
Jeżeli brakuje nam czasu na wnikliwe badania okolicy, postawmy na pewne punkty. Na pewno nikogo nie musimy nakłaniać na dłuższy pobyt w Kazimierzu Dolnym. To renesansowe miasto od lat przyciąga wczasowiczów. Dobre położenie, urocza okolica oraz powabny urok tego miasta dają nam odczucie, że nie chcemy stamtąd wyjeżdżać. Jeśli możemy sobie pozwolić na kilkudniowy pobyt w tym miasteczku, to nie będzie najmniejszego problemu- niezmiernie łatwo znajdziemy oferty noclegów w Kazimierzu (http://www.eholiday.pl/noclegi-kazimierz_dolny-17101.html) i nie będzie nas to kosztowało wiele.

Cudownie będziemy w stanie spędzić również wakacyjny wypoczynek w pobliskim Sandomierzu.To miasto jest bardzo podobne do włoskich miasteczek. Zabytkowe, pełne uroku i pełne ludzi. Jest to idealna propozycja na weekendowy odpoczynek. Na nasze wielkie szczęście nasz kraj obfituje w takie miejscowości, które chwalą się rosnącą popularnością. Ciągle możemy w nich znaleźć jedyny w swoim rodzaju spokój i kojącą ciszę, o którą tak ciężko w wielkich metropoliach. Posiadają własną historię, mity, legendy. Noclegi w Szczawnicy, Nałęczowie, Augustowie, Kłodzku, czy Chęcinach z pewnością zapewnią nam dużo pozytywnych emocji oraz na długo zapadną nam w pamięci, a sama podróż może się okazać zdecydowanie tańszaod wyprawy do Włoch.
Opracowanie: S.D.
13-05-06 11:13:15
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.