Brzezina- czy warto zobaczyć?

Brzezina jest miejscowością w województwie dolnośląskim, posiadającym blisko kilkaset ludności. zlokalizowana jest w odległości około 4 kilometrów od Wrocławia. Jest tam wiele zabytków oraz innych obiektów wartych zwiedzenia. Brzezina jest celem wielu wycieczek ludzi zarówno z całego kraju, jak i z zagranicy. Miejscowość tą odwiedzał Jan Paweł II. Jego rodzinnym miastem były Wadowice.

Był on niezwykle mocno związany tym miastem i chętnie o nim wspominał podczas pontyfikatu. O zainteresowaniu tym miastem pod względem turystycznym świadczyć może częstotliwość wpisywania w wyszukiwarki w Internecie fraz takich jak „nocleg Wadowice”.

Co warto zwiedzić

W Wadowicach znajduje się kilka wartych zobaczenia miejsc. Jest to przede wszystkim dom późniejszego papieża, w którym zorganizowano muzeum. Znajdują się tam rozmaite pamiątki po Karolu Wojtyle do których należą świadectwa ze szkół, zdjęcia czy rękopisy. W mieście można zobaczyć kilka innych obiektów związanych z postacią Jana Pawła II. Prowadzi do nich specjalny szlak turystyczny. Warto zobaczyć również multimedialną wystawę dotyczącą Karola Wojtyły, jak również obejrzeć poświęcony mu pomnik.
pałac brzezina
Opracowanie: Biuro prasowe Fundacji Doliny Pa
Poza tym w Wadowicach warte obejrzenia są zabytkowe obiekty sakralne, zespół klasztorny, a także klasycystyczny dwór. W okolicy miasta znajduje się park miniatur, który jest ogromną rozrywką z rodzaju takich, które aktualnie cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W obrębie parku stworzono na przykład labirynt z zielonych krzewów, który jest źródłem rozrywki na długi czas, zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Położenie w pobliżu takich miejsc jak Kraków, Wieliczka czy Oświęcim sprawia, że nierzadko organizowane są wycieczki w celu obejrzenia atrakcji tych miast w ramach pojedynczej wyprawy.
Zobacz również hotele w okolicy wrocławia.

Może zainteresują ciebie także

Baza noclegowa w mieście Łódź, jaka rozwija się coraz wyraźniej

łóżka w hotelu
Opracowanie: bizmac
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Od pewnego czasu można poznać dużo dobrych opinii w temacie krajowych obiektów hotelowych. A faktycznie, trzeba stwierdzić, iż miejsca takie są prowadzone na znacznie większym poziomie. Osoby, które nimi zarządzają starają się albowiem, by funkcjonowały one na sporych obrotach. Aktualnie każdy bez wyjątku hotel pozostaje luksusowo wyposażony, jest w nim restauracja, bardzo często również dyskoteki czy gabinety spa.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.