Jak zaplanować wyjątkowe wakacje w naszym kraju

Kaszuby
Opracowanie: glencharnoch
Zaczerpnięte z: www.flickr.com
Patrząc na wydatki, czasami korzystniejsze wydają się wczasy w nad Morzem Śródziemnym niż w kraju. Sprytni jednak wiedzą, jak sobie z tym poradzić. Polskie morze to idealne miejsca na odpoczynek. Jak zorganizować najlepsze wakacje?

Agroturystyka zapanowała u nas na dobre, a Internet umożliwia łapanie ciekawych okazji. Jeśli planujemy wyjątkowo udane wakacje, warto zrezygnować ze spontaniczności. Rezerwacja dużo wcześniej daje szansę na sporą oszczędność, dzięki której można przykładowo wyjechać na dłużej. Trzeba jednak zdecydować: w którą część kraju pojechać na wakacje? Trudno zdecydować, bo malowniczych miejsc u nas jest bardzo dużo.

A może Kaszuby?
Pogoda nad polskim morzem potrafi być niewdzięczna dla spragnionego słońca turysty, ale to nie może zaważyć na planach. Na pewno każdy ma dobre wspomnienia związane z naszymi długimi i piaszczystymi plażami, dlatego dobrze zaplanować urlop właśnie tam. Dobrze jednak uwzględnić kłopoty z pogodą i wybrać część wybrzeża, w której nie da się znudzić – najlepiej udać się samochodem. Jako pierwsze wydają się Kaszuby. Mnóstwo zieleni, jezior i oczywiście plaże – to zupełnie wyjątkowy region w naszym kraju.

Domki letniskowe na Kaszubach albo chociażby rezerwacja pokoju w małym domu to rzeczywiście niewielki wydatek. W serwisach grupowego kupowania każdy może znaleźć najtańsze propozycje noclegów. Najlepszym rozwiązaniem okazują się wakacje w niewielkiej miejscowości, nieco z daleka od tłoku – więc zyskujemy własną przestrzeń na plaży. Okolice Karwi i Jastrzębiej Góry są bardzo urodziwe, a oprócz tego położone tak blisko zagłębia turystycznego, że szybko można zmienić klimat na rozrywkowy w dowolnym momencie.

Będąc tak blisko półwyspu i zabytkowego Gdańska, nie można się nudzić nawet jeżeli temperatura spada do 15 stopni. Nie ma potrzeby grać w karty i marznąć, można tylko wybrać się na wycieczkę i obejrzeć architekturę Gdańska, przespacerować się wzdłuż wybrzeża w Gdyni, a oprócz tego poparadować na najsłynniejszym molo.

Oprócz architektonicznych i typowo miejskich rozrywek, warto wybrać się na wycieczkę po Kaszubach. Pozwoli ona od razu odpowiedzieć na pytanie, dlaczego ta część kraju nazywana jest Szwajcarią kaszubską.
Zaczerpnięte z: www.domki-letniskowe.pl/
Opracowanie: A.T.
13-02-05 12:44:42
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.