Czemu każdy rowerzysta winien być zaopatrzony w bidon rowerowy?

Każdy bez wyjątku rowerzysta doskonale wie, jak bardzo wyczerpująca może być tego typu aktywność fizyczna.

Dlatego naprawdę ważne jest właściwe uzupełnianie płynów. Zwłaszcza w czasie lata, gdy panują duże temp. oraz duża wilgotność powietrza. Wybierając się na rowerową wycieczką nie ma się gwarancji, że w okolicy jest jakiś sklep spożywczy. Ponadto jeżdżąc rowerem po górskich szlakach należy się liczyć z dużo większymi obciążeniami oraz ze znacznie większym zapotrzebowaniem na napój. Opłaci się w tym celu zabrać ze sobą bidony rowerowe. Są bowiem znacznie wygodniejsze od zwykłej butelki z wodą. Rowerowe bidony montuje się w specjalnym koszyczku, znajdującym się na ramie roweru. Nie trzeba zatem dźwigać niepotrzebnego ciężaru na swoich barkach. Zwykła butelka z wodą wkładana jest do plecaka. Odpowiednie akcesoria rowerowe pomagają przypiąć bidon do roweru. W ten sposób znika niebezpieczeństwo wylania się wody w środku plecaka- fotelik rowerowy przedni.

Może zainteresują ciebie także

Rower to świetny pomysł na wykonywanie sportu

Smartfon przy rowerze
Jazda na rowerze, to wspaniały sposób na uprawianie sportu dla całej rodziny. Decydując się na zakup roweru, należy mieć pojęcie czego od niego żądamy. Czy będziemy użytkować go tylko rekreacyjnie, czy ma to być rower na jakim potrzebujemy pokonywać trudne szlaki. W reklamach supermarketów można wyszukać oferty sprzedaży rowerów.


bidon rowerowy
Opracowanie: Incase
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Rowerowe bidony zazwyczaj wykonane są ze sztucznego tworzywa. Musi być na tyle odporny, żeby po upadnięciu na asfalt nie uległ uszkodzeniu. Tworzywo sztuczne winno spełniać wszystkie normy tyczące się materiałów, które mają kontakt z żywnością. Dzięki temu zwykła woda nie nabierze specyficznego smaku jak również zapachu. Niektóre bidony robione są także z aluminium. Lecz ze względu na mniejszą odporność na uszkodzenia jak również szybsze zużywanie się tego typu tworzywa, bidony aluminiowe są mniej popularne. Jednak z aluminium najczęściej są wykonywane inne pożyteczne akcesoria rowerowe. Aluminium odporne jest na rdzę i jest co więcej naprawdę lekkie. A przecież stwarzanie jak najmniejszego oporu jest naprawdę ważne podczas przejażdżek górskich- zobacz tu.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.