Dokąd pojechać na długi weekend?

Od czasów powstania I Rzeczpospolitej aż do rozbiorów a później w okresie II Rzeczypospolitej stanowiliśmy państwo wielonarodowe. Od wielu wieków stanowiliśmy mozaikę wielu nacji a od 1569 r. państwem oficjalnie federalnym, łączącym w jednym kraju 2 niegdysiejsze księstwa, które do tej daty łączyła jedynie osoba władcy. Od zarania więc byliśmy jakbyśmy to określili współcześnie krajem wielonarodowym. Tak było aż do pierwszej połowy XX w. wieku, niezależnie od dramatycznych zmian politycznych które w ciągu tychże stuleci nasze państwo dotykały. Dopiero Druga Wojna oraz okres tuż po wojnie położyły temu stanowi rzeczy kres.
hotel
Opracowanie: Sto-ispo Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: Sto-ispo Sp. z o.o.
Oczywiste jest że ponad trzysta siedemdziesiąt lat wspólnej egzystencji wielu nacji najpierw w jednym kraju a następnie w jednym kręgu kulturowym musiało pozostawić niezatarte ślady, mimo brutalnie skutecznych przedsięwzięć dwu największych dyktatur dwudziestego wieku - Faszyzmu i Komunizmu. Jednym z takich pozostałości jest kultura kresowa która przecież przeżyła w naszych umysłach aż do dzisiaj. Rzecz jasna możemy mieć do mitu pogranicza zastrzeżenia iż w jakiś sposób idealizuje rzeczywistość. Jednak pomimo wszystko przeżyła w naszej kulturze.

I dzisiaj można odczuć ów dawno miniony czas. Wystarczy wybrać się na wycieczkę letnią porą bądź w tej chwili z okazji dnia 11 listopada na wydłużony weekend, na Podlasie a konkretnie w podlaskie. To na jego obszarze znajdziemy pozostałości dawnej różnorodnej etnicznie społeczności i odszukamy nastrój Kresów jak z literatury. Wystarczy więc wpisać w przeglądarkę
hotel
Opracowanie: LTB Sp. z o.o.
Zaczerpnięte z: VipTurystyka.pl
wyrażenie: noclegi podlaskie żeby wynaleźć sobie wygodny punkt do wypraw.


Może zainteresują ciebie także

Gdzie zabrać rodzinę na wakacje? Jakie miejsca odwiedzić?

wakacje nad morzem
Opracowanie: picturesofyou-
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Wszyscy pragniemy przeżyć piękne wakacje, szczególnie jeśli przez cały rok ciężko pracujemy i nie mamy możliwości zorganizować sobie wyjazdu przynajmniej na parę dni. Aktualnie ludzie, w szczególności młodzi, rzadko kiedy mogą podróżować na wycieczki i wszelkiego rodzaju wyprawy, zwłaszcza te egzotyczne, na jakie należy przeznaczyć dużo oszczędności.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.