Co warto zwiedzić w Nowym Targu? Kiedy odwiedzić to miasto? Na co zwracać uwagę?

Nowy Targ to idealne miasto położone w granicach województwa małopolskiego, które jest świetnym punktem wypadowym dla wielbicieli Podhala. Nowy Targ, położony u zbiegu bardzo kluczowych w tym rewirze rzek: Białego i Czarnego Dunajca jest miejscem, z jakiego jesteśmy w stanie wyruszyć jednocześnie w Tatry, jak i w Pieniny. Malownicze oraz pięknie pod względem turystycznym są także najbliższe okolice tego miasta. Inne informacje - (poznaj szczegóły).

tatry
Opracowanie: Pawel Pacholec
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Sam Nowy Targ też może zaskoczyć licznymi zabytkami i atrakcjami. Jednym z cenniejszych zabytków tej miejscowości jest stary kościół parafialny, jakiemu patronuje św. Katarzyna. Stoi on blisko rynku, a w jego bryle zauważyć jesteśmy w stanie ślady wielu stylów które obowiązywały w poprzednich wiekach w architekturze. A więc prezbiterium prezentuje typowy styl gotycki, podczas gdy w wyposażeniu świątyni niezmiennie panuje barok.

Nowy Targ może się pochwalić jeszcze inną, bardzo ważną budowlą sakralną. Jest to drewniany kościółek świętej Anny, jaką miał zbudować pewien kupiec, cudem uratowany przed zbójami. Powinniśmy udać się też na rynek, na jakim zlokalizowany jest niewielki ratusz a także pomnik najwybitniejszego twórcy pochodzącego z Podhala – Władysława Orkana, dzięki któremu ziemia ta stała się znana wszystkim Polakom. Należy odwiedzić Nowy Targ, dla pięknych budowli, ale również dla bliskości cudownego obszaru południowej Polski. Nowy Targ to idealne miejsce wypadowe, żeby poznawać inne ciekawe miejsca tego rejonu naszego kraju. Z tego powodu więc noclegi Nowy Targ cieszą się bardzo dużą popularnością przez cały czas. Faktycznie warto tu przybyć w zimę, szczególnie to idealna propozycja dla wielbicieli sportów zimowych.


Może zainteresują ciebie także

Odzież outdoorowa oraz obuwie trekingowe dostępne w sklepach stacjonarnych oraz online

ubranie outdoorowe
Opracowanie: Adidas
Zaczerpnięte z: Adidas
W sklepach internetowych bez kłopotu odszukamy współcześnie odzież outdoorową i buty trekkingowe. Kluczowym zadaniem odzieży outdoorowej jest zapewnienie dobrej osłony termicznej, to znaczy, że chroni użytkownika przed przemarznięciem, a także przed przewianiem lub przegrzaniem.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.