Naturalne harcerstwo to charakter życia

Harcerstwo wzmacnia, edukuje, naucza, pomaga, kieruje i łączy z Ojczyzną. Chwile takie jak harcerskie ogniska, obozowiska, przysięga, lub zawarte przyjaźnie zostają z nami całe życie. Dzięki tym doświadczeniom należałoby chociaż raz w życiu przyodziać harcerski mundur.
Dzieci w szkole
Opracowanie: 0Odyssey0
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Mundur harcerski to bluza mundurowa zakładana na koszulki dla harcerzy, i spódnica, lub spodenki. Dziewczyny noszą komplet w odcieniu szarym, a chłopcy w zielonym (zobacz http://www.wgl.pl/category/skladnica-harcerska-odziez-i-gadzety-koszulki-harcerskie). Okryciem głowy przeważnie jest rogatywka, lub beret. Jednakże na głowie harcerzy i harcerek mogą ukazać się też furażerki, lub kapelusze. Do okrycia głowy przypina się lilijkę. Dla zuchów wybiera się najczęściej szczególne zuchowe berety, bądź czapeczki z daszkiem w wybranym kolorze.

Pod kołnierzem przekłada się chustę, jej odcień jest także selekcjonowany przez drużynę i na ogół jednakowy dla wszystkich jej członków. Chustę łączy się pod szyją suwakiem, lub pierścieniem, które również zestawiane są jednolicie w drużynie. Koszulki dla harcerzy to nadzwyczaj ważny składnik stroju jakiegokolwiek skauta. Są przydatne w ciepłe dni. Koszulki dla harcerzy są też użyteczne w czasie wyjazdów na obozowiska, bądź biwaki.

Na nogach skauta powinny się znaleźć buty harcerskie. W trakcie ich wytwórczości powinny być brane pod uwagę uciążliwe okoliczności w których będą stosowane (rekomendowane modele wgl.pl/category/skladnica-harcerska-odziez-i-gadzety-buty-i-odziez-harcerska). Buty harcerskie winny mieć grubą podeszwę i winny być sporządzone z solidnych materiałów, aby nogi mogły znieść długie wędrówki. Poza butami harcerskimi, zakładane są getry, jakie również występują w wielu gatunkach kolorystycznych i zestawiane są przez każdą drużynę.

Sporo drużyn posiada swoje obyczaje i często na uniformie może pojawić się sporo odmiennych akcesoriów, bądź naszywek powiązanych z nią. Jednakże buty harcerskie i koszulki dla harcerzy są kwestią wspólną dla każdego. Harcerstwo jest strategią wychowania, a raczej samowychowania człowieka. Bywa sugestią życia, alternatywą wobec innych. Jest drogą szczęśliwej przygody pośród rzeczywistych przyjaciół. Autentyczne harcerstwo to charakter obecności, jakie domaga się od nas świadectwa zarówno w powiedzeniach, jak i w działaniach.


Może zainteresują ciebie także

Obozy i kolonie konne dla młodzieży

Kolekcja wiosna-lato 201 Reserved Kids
Opracowanie: Reserved
Zaczerpnięte z: Reserved
Dla dzieci oraz młodzieży dobrym pomysłem okażą się obozy konne. Doświadczeni organizatorzy dołożą wszelkich starań do tego, aby były one interesujące i odpowiednio zorganizowane. Wśród obecnie dostępnych opcji można przebierać nieskrępowanie, natomiast poszczególne propozycje dostosowywane indywidualnie. Wskazane jest już dzisiaj zwrócić uwagę na niemałe możliwości, z jakimi wychodzą do osób zainteresowanych profesjonaliści. Mogą zapewnić oni Twojemu dziecku niezapomniane wrażenia oraz ogromną dawkę aktywności fizycznej.
17-08-18 06:41:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.