Naturalne harcerstwo to charakter życia

Harcerstwo wzmacnia, edukuje, naucza, pomaga, kieruje i łączy z Ojczyzną. Chwile takie jak harcerskie ogniska, obozowiska, przysięga, lub zawarte przyjaźnie zostają z nami całe życie. Dzięki tym doświadczeniom należałoby chociaż raz w życiu przyodziać harcerski mundur.
Dzieci w szkole
Opracowanie: 0Odyssey0
Zaczerpnięte z: http://www.sxc.hu
Mundur harcerski to bluza mundurowa zakładana na koszulki dla harcerzy, i spódnica, lub spodenki. Dziewczyny noszą komplet w odcieniu szarym, a chłopcy w zielonym (zobacz http://www.wgl.pl/category/skladnica-harcerska-odziez-i-gadzety-koszulki-harcerskie). Okryciem głowy przeważnie jest rogatywka, lub beret. Jednakże na głowie harcerzy i harcerek mogą ukazać się też furażerki, lub kapelusze. Do okrycia głowy przypina się lilijkę. Dla zuchów wybiera się najczęściej szczególne zuchowe berety, bądź czapeczki z daszkiem w wybranym kolorze.

Pod kołnierzem przekłada się chustę, jej odcień jest także selekcjonowany przez drużynę i na ogół jednakowy dla wszystkich jej członków. Chustę łączy się pod szyją suwakiem, lub pierścieniem, które również zestawiane są jednolicie w drużynie. Koszulki dla harcerzy to nadzwyczaj ważny składnik stroju jakiegokolwiek skauta. Są przydatne w ciepłe dni. Koszulki dla harcerzy są też użyteczne w czasie wyjazdów na obozowiska, bądź biwaki.

Na nogach skauta powinny się znaleźć buty harcerskie. W trakcie ich wytwórczości powinny być brane pod uwagę uciążliwe okoliczności w których będą stosowane (rekomendowane modele wgl.pl/category/skladnica-harcerska-odziez-i-gadzety-buty-i-odziez-harcerska). Buty harcerskie winny mieć grubą podeszwę i winny być sporządzone z solidnych materiałów, aby nogi mogły znieść długie wędrówki. Poza butami harcerskimi, zakładane są getry, jakie również występują w wielu gatunkach kolorystycznych i zestawiane są przez każdą drużynę.

Sporo drużyn posiada swoje obyczaje i często na uniformie może pojawić się sporo odmiennych akcesoriów, bądź naszywek powiązanych z nią. Jednakże buty harcerskie i koszulki dla harcerzy są kwestią wspólną dla każdego. Harcerstwo jest strategią wychowania, a raczej samowychowania człowieka. Bywa sugestią życia, alternatywą wobec innych. Jest drogą szczęśliwej przygody pośród rzeczywistych przyjaciół. Autentyczne harcerstwo to charakter obecności, jakie domaga się od nas świadectwa zarówno w powiedzeniach, jak i w działaniach.


Może zainteresują ciebie także

Wybór odpowiedniej torby zależy od danej okazji na jaką musimy ją mieć

zakupy
Opracowanie: blu-news.org
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Dobór odpowiedniej torby jest podstawą co do faktu tego, aby każdorazowo była możliwość się chwalić komfortem. Dlatego, gdy ktokolwiek potrzebuje sprecyzowanego rodzaju torby ma powinność precyzyjnie zastanowić się, który spośród różnych rodzajów jest dla niego najodpowiedniejszy. Oczywiście, wszystkie torebki odróżniają się pomiędzy sobą, lecz warto być zorientowanym, że jest możliwość szybko dobrać takie, które będą przydatne z uwagi na ustaloną okoliczność, w której musimy z torby zrobić użytek.
17-08-18 06:41:53
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.