Czym jest rafting i gdzie dobrze jest go uprawiać? Czy są dobre miejsca w naszym kraju?

Rafting, czyli turystyczna wersja spływu rzecznego, to świetna forma uatrakcyjnienia wypoczynku. Na Dolnym Śląsku jest wiele interesujących miejsc, jakie posiadają barwną historię. Duża część terenów tego województwa to tereny górzyste, poprzerywane rzekami, dzięki temu z powodzeniem można uprawiać rafting
.
spływ kajakiem i pontonem
Opracowanie: Kaylon
Zaczerpnięte z: Kaylon.pl
Kotlina Kłodzka to największe skupisko masywów górskich na Dolnym Śląsku. Otacza ją kilka atrakcyjnych parków krajobrazowych. Przecina ją rzeka Nysa Kłodzka. Źródło rzeki ma miejsce na Masywie Śnieżnika. Na przełomie Bardzkim rzeka jest bogatsza w wodę wypływającą z jej dopływów, co sprawia, że jest to jedno z lepszych miejsc do uprawiania raftingu. Kiedy więc planujemy odwiedzić Dolny Śląsk i Ziemię Kłodzką, dobrze jest z tego skorzystać oraz zdecydować się na spływ pontonowy Bardo. Chciałbyś uzyskać dodatkowe informacje? link do strony.

Taki spływ Nysą Kłodzką jest właściwie dla wszystkich, również dla trzy-czterolatków, gdyż posiada niski poziom trudności. Określa ją skala WW, to znaczy White Water. W dużej ilości miejsc Nysa ma bardzo niski poziom trudności, więc nie ma się czego obawiać, poradzą sobie tam nawet kompletni amatorzy. Rafting jest sportowo-rekreacyjną wersją flisu. Gdy przy niezbyt dobrze rozwiniętej infrastrukturze dróg albo jej kompletnym braku, najłatwiejszą opcją transportu dóbr zostaje transport wodny. Obecnie już nie ma takiej konieczności, natomiast używa się rzeki dla przyjemności i rozrywki. Spływy pontonem stają się coraz bardziej popularne, a to z tego powodu, że czynny wypoczynek wraz z zagłębianiem się w tereny mniej dostępne daje nam o wiele więcej aniżeli tradycyjne poznawanie nieznanych terenów. Ruch oraz świeże powietrze bardzo dobrze wpłynie na tych, którzy prowadzą niezbyt aktywny tryb życia. Rafting najczęściej odbywa się na wodach śródlądowych o różnym stopniu trudności, przystosowanym do potrzeb i możliwości osób biorących w nim udział. Bezapelacyjnie proponuję coś takiego - .


Może zainteresują ciebie także

Gdzie na wypoczynek nad morzem? Trochę wskazówek, o których nie słyszałeś

Morze Bałtyckie
Opracowanie: MVolkmann
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Polskie morze stanowi świetną alternatywę, jeśli chodzi o spędzenie letnich wakacji. Nadmorskie miejscowości prezentują zróżnicowaną ofertę rozrywkową i noclegową zależnie od rozmiarów i położenia. Istnieją w Polsce miejsca słynące z wyjątkowo czystych i urokliwych plaż. Natomiast nierzadko jest tak, że najbardziej oblegane i popularne nadmorskie kurorty mają bardzo wąską i krótką plażę. Tak jest przykładowo w Sopocie. Ponadto popularne miejscowości są w większości przypadków niezwykle tłoczne, co utrudnia wypoczywanie.
1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.