Wakacje za granicą czyli na jakie czynniki muszą zwrócić uwagę wycieczkowicze

Obecnie coraz większa liczba obywateli Polski decyduje się na zagraniczny wyjazd podczas wakacji. Czas wolny spędzany w obcych krajach wykorzystywany jest na rozmaite sposoby. Część osób wybiera wypoczynek zdecydowanie bierny, udając się do państw o przyjemniejszych niż polski klimacie. W tego rodzaju sytuacjach nie można jednak zapominać, że w popularnych ciepłych krajach także jest wiele do zobaczenia. Jednak dla ludzi posiadających pracę fizyczną urlopowe leniuchowanie może być najkorzystniejsza formą wypoczynku.
Architektura Tunezji
Opracowanie: grolli77
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi o podróże obywateli polskich bardzo popularne są kraje północnoafrykańskie, takie jak na przykład Egipt czy Tunezja. Ich popularność bierze się ze stosunkowej bliskości i nierzadko z okazyjnych cen. Wiele osób wybiera także wycieczki o charakterze typowo krajoznawczym. Odbywane są wyjazdy na przykład po wielu krajach europejskich dla zobaczenia jak największej liczby znanych miejsc. Światowym wycieczkom sprzyjają tanie loty organizowane przez niektóre linie lotnicze.

Lot samolotem

na pewno najbardziej komfortowym sposobem podróżowania pomiędzy krajami jest podróż samolotem. Forma ta pozwala zaoszczędzić duże ilości czasu, jakie trzeba by było przeznaczyć na przejazd lądem (www.lot.com/bilety-lotnicze/loty-do-mediolanu). Aktualnie jeszcze wiele osób czuje spory lęk przed znalezieniem się na pokładzie samolotu. Ta tendencja jednak z wolna się zmienia i coraz więcej osób kupuje bilety lotnicze przed wakacyjnymi wyjazdami.
samolot
Opracowanie: Alexandre Breveglieri
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com


W samolocie również o wiele mniejsza liczba ludzi cierpi z powodu choroby lokomocyjnej. Z kolei ryzyko wypadku lotniczego jest wbrew pozorom o wiele niższe niż w przypadku przemieszczania się samochodem czy autobusem. Samoloty są szybkie i bezpieczne, a przy obniżanych cenach biletów podróż nimi staje się bardzo dobrą alternatywą.

Loty z Polski

W kraju do dyspozycji jest spora liczba lotnisk, umiejscowionych w największych ośrodkach miejskich. Loty obsługuje parę różnych firm, z czego rodzimą jest PLL Lot. Obywatele Polski jednak coraz chętniej decydują się na przemieszczanie się za pośrednictwem tanich linii lotniczych, popularnych w ostatnim czasie w skali świata (czytaj więcej). W podróżach tego rodzaju obowiązują odrobinę inne reguły dotyczące na przykład bagaży, za to ceny biletów istotnie są o wiele niższe. Bardzo można skorzystać między innymi na różnorodnych promocjach organizowanych przez spółki lotnicze.


Może zainteresują ciebie także

Ciekawe i niezapomniane ekskluzywne wycieczki do Indii

Indie
Opracowanie: Jeff Blum
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Sporo osób zaczyna teraz szybko planować wakacje. Europejska wyprawa po stolicach ,a może coś bardziej niesamowitego? Wybór nie okazuje się obecnie taki łatwy. Najpewniej za każdym razem przed wyprawą do biura turystycznego uczynić początkową wybór najciekawszej oferty wakacyjnej.
17-08-18 06:41:57
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.