Wczasy w tropikach

Biuro podróży oferuje wycieczki na Karaiby. Wyspy Karaibskie to rejon między kontynentami Ameryk. Karaiby obejmują geograficznie: Antyle, Wyspy Bahama, Kajmany oraz część wysp leżących na Morzu Karaibskim.Karaiby zostały odkryte przez Kolumba w 1492 roku i dość szybko skolonizowane przez mocarstwa europejskie.W sumie obejmują one obszar 255 tys. km², zamieszkująca tam ludność przekracza 40 mln.


palma
Opracowanie: Joe deSousa
Zaczerpnięte z: http://www.flickr.com
Organizacja wycieczki na Dominikanę

W skład wysp Karaibskich zalicza się Dominikana. Jest to drugie co do wielkości, zaraz po Kubie - państwo na Morzu Karaibskim. Dominikana ma niezwykły urok. To istny raj na ziemi. Znajdują się tam liczne palmy kokosowe, urokliwe plaże z białym piaskiem , przejrzyście czysta, błękitna woda oraz
naturalne rafy koralowe. Tubylcy Dominikany są bardzo gościnni, pełni radości życia i nieustannie pogodni. Dominikana gwarantuje również wspaniałą kuchnię - przepyszne owoce, świeże warzywa, niepowtarzalne owoce morza i potrawy z grilla.

Na Dominikanie można zatem rozkoszować się odpoczynkiem na egzotycznych lub korzystać z różnorodnej oferty sportów. Można zagrać w golfa na najlepszych polach golfowych na wyspie albo nurkować, obserwując fascynujący podwodny świat. Błękitne, przezroczyste wody w koło Dominikany stwarzają świetne warunki do nurkowania. Znaleźć tam można rafy koralowe, różne gatunki ryb, małe jaskinie, a nawet zatopione wraki! Najbardziej znanymi miejscami do nurkowania są m.in: Punta Cana, La Caleta, Bavaro, wyspy Saona i Watalina a także od strony Oceanu Atlantyckiego - Samana oraz Montecristi.

Wypoczywając na Dominikanie, warto wybrać się także na wycieczki fakultatywne. Oferujemy wycieczki do następujących miast. Playa Cofresi to miejscowość położona niecałe 6 km od Puerto Plata. Jest słynna dzięki bogatym pokładom bursztynu, piaszczystym plażom, rafom koralowym oraz pagórkowatej okolicy obrośniętą tropikalną roślinnością.Sosua to niebywale urokliwe miejsce zwane również karaibską Ibizą. Leży 20km na wschód od Playa Dorado. Plaże w tamtejszej okolicy zaliczane są do najbardziej czarujących odcinków wybrzeża na Północy Dominikany.

1 2
Do góry
Zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.